Valášek na Challenge a Sabbatini na Masters

0
32

Tento článok prinášame za spolupráce GOLFMAGAZIN.SK

Minulý týždeň sa hrali 2 prestížne turnaje, kde Slovensko malo svoje zastúpenie.

Na Challenge Tour v Belgicku sa predstavil Peter Valášek, ktorý po prvom kole mal veľmi dobre rozohraný turnaj s výsledkom -1. Druhý deň Peter pokračoval v dobrej hre z prvého kola a mal našliapnuté pokračovať ďalej v turnaji.

Po 13. jamku to vyzeralo nádejne, Peťo sa držal na pozícii -3, ale chyba na 14. jamke v podobe doublebogey znamenala stop a koniec nádejí. Druhé kolo dohral v pare, so súčtom -1 po dvoch kolách. Cut sa nakoniec posunul na -5, čo by predstavovalo pre nášho hráča zahrať kolo za -4 a bez chyby. Peter však svoje skúsenosti opäť predvedie už o týždeň na Slovenskom otvorenom šampionáte v Penati.

Celkové výsledky z Belgicka : KPMG Trophy MILENNIUM GOLF

Rory Sabbatini, ktorý potvrdil aj účasť na Slovenskom šampionáte v septembri, naplánoval sezónu tak, aby využil svoje pôsobenie v Európe čo najviac. Jeho zastávka na Omega European Masters bola jednou z nich. Po výborne rozohraných kolách sa v tom poslednom nakoniec potrápil.

Prvé kolo zahral Rory za 71 rán, druhé bolo ale perfektné, veľkosť hráča Top 100 na svete, 65 rán a istota postupu do víkendových kôl. Tretie kolo bolo za 68 rán, škoda 17 tej jamky, kde zahral doublebogey.

Posledné kolo a štyri bogey a dva zahrané double rozhodli o jeho celkovom umiestnení. I keď v poslednom kole zahral tri birdie, nestačilo to a prepadol sa o 36. priečok na delené 63. miesto.

Výsledky: OMEGA EUROPEAN MASTERS

Rory sa predstaví pred Slovak Championship Open ešte na Porsche European Open.