Team Slovenska víťazom International Team Championship 2023

0
67

International Team Championship (ITC) 2023 sa koná každý rok pri príležitosti kongresu The Confederation of Professional Golf (CPG). Delegátmi boli Peter Petrovič a Pavol Bielik a PGA Slovensko reprezentovali Adam Puchmelter (C), Juraj Zvarík a Michal Brezovský.

Okrem predstavenia novým informácií v oblasti profesionálneho golfu bola voľba do predstavenstva CPG. Prezídium PGA Slovensko nominovalo Pavla Bielika. Pri voľbe dostal Pavol Bielik prekvapivo veľké množstvo hlasov, ktoré síce nestačilo na oficiálne zaradenie do predstavenstva CPG, ale predstavenstvo CPG prijalo Pavla Bielika do predstavenstva ako pozorovateľa a poradcu.

Zatiaľ čo delegáti jednotlivých PGA organizácií rokovali, hral sa na ihrisku Fontana medzinárodný tímový šampionát učiacich profesionálov. Na leadeboarde delegáti sledovali výkony Tímu Slovenska, ktorí boli od začiatku prví.

Adam Puchmelter (C), Juraj Zvarík a Michal Brezovský predvádzali na ihrisku Fontana výbornú hru, ktorá bola okorenená Hole In One Adamom Puchmelterom na 15. jamke. Slovenskí hráči boli po ukončení skráteného turnaja na prvom mieste za výsledok -10. Adam Puchmelter -10/62, Juraj Zvarík E/72 a Michal Brezovský +5/77.

Po prvý krát za históriu organizácie, od roku 1990, tohto podujatia tak zvíťazili Slovesnkí hráči Adam Puchmelter (C), Juraj Zvarík a Michal Brezovský a po prvý krát v histórii vyhrali obe turnajové kategórie International Team Championship [ITC] Sandy Jones Trophy a aj  the International Team Shield.

Veľká gratulácia, tento rok bol viac ako úspešný na kongrese CPG.

Oficiálny článok CPG

YouTube 

PGA of Slovakia

zdroj: Foto CPG