ŠTYRIA SLOVENSKÍ GOLFISTI SI ZAHRAJÚ SLOVAKIA CHALLENGE

0
98

Po tretíkrát sa v Penati Golf Resorte uskutoční turnaj D+D REAL Slovakia Challenge, ktorý je súčasťou European Challenge Tour.

Od 7. do 10. júla budú slovensky golf reprezentovať profesionáli Ján Friesz a Peter Valášek. Doplnia ich amatéri Michal Brezovský s Adamom Puchmelterom, pre ktorého to bude premiéra na turnaji druhej najvyššej európskej série.

valasek2

„Chcem byť prvým Slovákom, ktorý prejde na Challenge Tour cutom. Doma na Slovensku v Penati to proste musí výjsť! Ihrisko poznám, patrí k mojím najobľúbenejším. Verím si,“ hovorí talentovaný Friesz. Ten má tento rok vďaka promotérskej spoločnosti RELMOST zaistených 8 štartov na Challenge Tour. Na Slovakia Challenge štartoval v každom z predchádzajúcich ročníkov.

jan friesz
jan friesz

Svetová konkurencia bude na Slovensku veľmi silná. Turnaj totiž ide proti Scottish Open, ktorý je generálkou na British Open.

Do Penati Golf Resortu dorazí napríklad Švéd Mikael Lundberg, trojnásobný víťaz na European Tour a nedávny účastník US Open, tam si zahral aj ďalší Švéd Soderberg. Aspoň jeden titul na European Tour majú z prihlásených hráčov Talian Crespi, Portugalec Santos, Angličan McGowan alebo Švéd Edfors. Z prvej desiatky aktuálneho poradia European Challenge Tour bude hrať na Slovensku deväť golfistov!  Celkové odmeny pre hráčov sa zvýšili na 170 tisíc Eur, víťaz získa šek v hodnote 27 200 Eur.

Virto Astudillo _trophy

Vstup je pre divákov zadarmo, hrá sa vždy od 7:30, nedeľné vyhlásenie prebehne okolo 16. hodiny.

logo-single-100