Majstrovstvá LGK vyhral Tomáš Beck

0
86

#PGASKPROAMGOLFTOUR pokračovala vo Veľkej Lomnici turnajom Majstrovstvá LGK – Lomnica Open 27.-29. 7. 2018. Víťaz kategórie PRO vyhral 1100€.

Trojdňový turnaj nazývaný aj ako Lomnica Open mal opäť otvorenú kategóriu pre profesionálov, ktorých sa prihlásilo 14 ( Česko, Poľsko a Slovensko ) a celková dotácia bola 2600€.

Po dvoch dňoch bolo všetko otvorené a v poslednom flajte sa objavili mená Adam Puchmelter, ako minuloročný víťaz, nováčik medzi profesionálmi Oliver Gábor a Tomáš Beck, víťaz Penati Pro Am Classic, ktorý si pripísal ešte rekord ihriska Heritage Course.

Po odohratí 17. jamiek bolo všetko rozohrané výborne pre Adama Puchmeltera, lenže po zahraní z odpaliska sa situácia zmenila. Adam Chyboval a Tomáš Beck poslal svoj drive až na úroveň jamky, chipom si vytvoril šancu na skórovanie a putt premenil. Kedže Adamovi putt do záchrany Paru nepadol, po sčítaní výsledkov sa išlo do play off.

Hrala sa opäť 18. jamka, po vylosovaní začínal Tomáš Beck. Jeho drive poslal loptičku rovno na green 18. jamky a Adam musel ísť podobne. Zahral však na ľavú stranu od greenu, ale všetko napravil ranou na jamkovisko. Loptička mu však odskočila mimo a nasledujúci úder bol vynikajúci, skončil však asi 3 centimetre od jamky. Zapísal teda Par.

Tomáš Beck čakal až Adam dokončí svoje údery, kedže po prvej rane bol na greene. Víťaz z Penati sa šance nezľakol a dokonale otočil záver turnaja vo svoj prospech. Dvomi puttmi dohral jamku, porazil tak Adama Puchmeltera a stal sa víťazom ďalšieho turnaja #PGASKPROAMGOLFTOUR v roku 2018, tentokrát na ihrisku Black Stork Veľká Lomnica.

Gratulujeme!

Výsledky