Jano Friesz ml. a pár otázok

0
41
jan friesz

Po nedávnych úspechoch na The Gecko Tour.Com sme sa opýtali Jana Friesza na otázky, ktoré sa týkajú aktuálnej formy, výsledkov a ako ďalej v ďalšej sezóne.

  • Ako si spokojný so spoluprácou v Relmost tímu? 

Začiatkom tejto sezóny som podpísal zmluvu o spolupráci s profesionálnym golfovým tímom RELMOST. Na základe tejto zmluvy mám pri splnení výkonostných parametrov zaručený štart na podujatiach Challenge Tour a turnaji European Tour Czech Masters .

Je pre mňa veľmi dôležité, že sa môžem zúčastniť týchto  profesionálnych turnajov, získavať tam skúsenosti, priamo sledovať hru špičkových profesionálnych hráčov a porovnávať sa s nimi v priamych súbojoch. Som golfista, ktorý svoju hru dosť emocionálne prežíva, či už na ihrisku alebo aj mimo neho, takže je dosť dôležité to, že som členom určitého tímu. Je pre mňa veľkou motiváciou keď viem, že moje výkony sú sledované a pravidelne publikované na stránkach pga.sk a www.golfextra.cz , mimochodom, ak chcete byt v golfe online, tak práve na tomto webe.

Chcem sa poďakovať spolocnosti RELMOST za dôveru a podporu, osobitne majiteľovi, pánovi Petrovi Dedkovi. Poďakovať za podporu a spoluprácu spoločnostiam PROTHERM Profesional , METAL TRADE COMAX , THERMEX 99 , ELECTROLUX Slovakia, Chladiarenstvo Poprad , ABS Tec , BEPAX a samozrejme všetkým ktorí ste mi držali palce a držíte palce.

1

  • 4. miesto, 6. miesto ale aj 12. miesto na začiatku zimnej prípravy nie je zlé, kde hľadať tento úspech a čo za tým je? 

Už piaty rok trávim zimné mesiace v Španielskej Marbelle, kde sa pod vedením svojho trénera Davida Poultona pripravujem na ďalšiu sezónu. Tento rok plánujem môj tréningový pobyt v Španielsku od 2. novembra do konca marca. V prvej polovici pobytu sa chcem  zamerať hlavne na silovú prípravu a možno aj nabrať nejaké to kilo aktívnej hmoty navyše. A následne po Vianočnej pauze dolaďovať hru, hlavne s krátkymi železami. Tu vidím najväčšie rezervy vo svojej hre, čo sa týka skórovania. A samozrejme hrať čo najviac turnajov profesionálnej serie GECKO TOUR 2016/2017. A čo je za týmito mojimi umiestneniami?  No 🙂 , asi tých -1 v druhom kole na Czech Masters.

friesz-dr

  • Budúca sezóna ?

Môj turnajový plán na budúcu sezónu je v podstate totožný so sezónou minulou. Turnaje Challenge Tour chcem doplniť účasťou na Czech PGA Tour, Czechone Tour a samozrejme PGA SK Golf Tour. Vrcholom sezóny by mala byť účasť na CZECH Masters, samozrejme podmienkou je pridelenie hracej karty. Tohtoročné moje umiestnenie na CZECH Masters na delenom 102. mieste, keď som nechal za sebou veľa zvučných golfových mien, bolo určite zlomom v mojej hre a asi hlavne v mojom golfovom myslení.

Hlavne po výsledku druhého kola, ktoré som zahral za -1 som si uvedomil, že na to mám. A hlavne od tohoto výsledku moja hra začala vyzerať inak. Neťahám na každej jamke drajver, uvedomujem si, že isté bogey je lepšie ako riskantná hra na par, ktorá aj tak nakoniec skončí triplom. A samozrejme najväčším cieľom pre túto sezónu je pre mňa prejsť ako prvý slovensky golfista cutom na Challenge Tour. A tie najtajnejšie ciele Vám neprezradím, nechajte sa prekvapiť. Ale držte mi palce, chcem pre to urobiť všetko.

4

  • Ako vnímaš turnaje The Gecko Tour, čo konkurencia?

Isteže je pre mňa moje doterajšie pôsobenie na GECKO Tour veľkou motiváciou. Pri účasti na piatich turnajoch od môjho príchodu do Španielska som dosiahol dve umiestnenia v TOP 10 ( T4 a T6 ) a na poslednom turnaji T12 miesto. Samozrejme to boli hneď aj nejaké eurá na mojom účte, ale hlavne ma teší skutočnosť, že moje priemerné skóre na kolo z posledných štyroch turnajov je v červených číslach, čiže pod PAR a najhorším skóre na jamku je bogey.

Je tu slušná konkurencia, GECKO Tour je prípravou pre mnohých hráčov. Veď príklad, posledný turnaj vyhral španielsky novopečený profesionál, nedávna trojka svetového rebríčka amatérov WAGR, Mario Galliano so skóre po dvoch kolách -12.

Janovi ďakujeme za čas, ktorý strávil nad odpoveďami, ako uviedol, písal ich počas týždňa, medzi turnajovými kolami. Dúfame, že sme mu priniesli šťastie a veríme v ďalšie úspechy.

ProQuip logo_RC2016

PARTNER PGA SK – PROQUIP.CZ

logo pgask_upravene