ITC Championship v Costa Navarino

0
96

Costa Navarino bude hostiť ďalší ročník kongresu CPG.

Slovenskú PGA bude zastupovať ako delegát Pavol Bielik. Kongres CPG je výročnou schôdzou všetkých členov Confederation of Professional Golf. Okrem každoročného usmernenia smerovania profesionálov sa rieši vzdelávanie, projekty, hra a financovanie, ale taktiež predávanie si informácií, ktoré sú súčasťou profesionálneho golfu na celom svete.

Súčasťou kongresu CPG je turnaj International Team Championship, ktorého sa zúčastňujú všetky PGA organizácie, ktoré nominujú na tento event svojich reprezentantov, v spoločnej kategórii a v kategórii do 100 členov PGA organizácii.

Za Slovenskú PGA nastúpia hráči, ktorí boli nominovaní po všetkých možných scenároch. Pôvodní hráči, ktorí budú obhajovať víťazstvo z roka 2021, až na kapitána, boli nahradení. Juraj Zvarík musiel odrieknuť účasť kvôli rodinným záležitostiam a Jano Keher kvôli zdravotným problémom až na poslednú chvíľu. Účasť na tomto šampionáte môže absolvovať plno kvalifikovaný profesionál, ktorý splňuje propozície CPG.

Adam Puchmelter, Peter Kadlíček a Peter Bučko boli nominovaní na tento turnaj a budú sa snažiť o tretí v poradí zápis ITC Team Shield. Bez rozdielu veríme, že naši hráči dosiahnu na tretí titul ITC Team Shield, kategóriu do 100 členov v pga organizácii, čím by sa zavŕšil hatrick po rokoch 2019, 2021.

Držte palce, palice, nech sa reprezentantom darí.