6. ročník Penati Slovak Open 2022 pre Aleša Kořínka

0
39

Podujatie Penati Slovak Open v Šajdíkových Humenciach odštartovalo už v nedeľu 11. septembra. Predkrmom pred dvojdňovými súbojmi profesionálov bol Pro Am turnaj, na ktorom si zahrali vrcholoví golfisti spolu so známymi osobnosťami a partnermi turnaja. Aj keď v prvom rade išlo o zábavu a príjemne strávený deň v nádhernom prostredí, rozdalo sa aj niekoľko hodnotných cien. V konkurencii 23 tímov, pričom v každom bol jeden profesionálny hráč a traja golfisti, si prvenstvo vybojoval flight okolo obhajcu titulu z roku 2018 i 2021 – Filipa Mrúzka. Spolu so spoluhráčmi Igorom Chocholom, Petrom Palkom a Milanom Scirankom získali dokopy 123 stablefordových bodov.

Zaujímavá cena bola aj v doplnkovej súťaži pre najlepšieho profesionála. Prémiu 1000 eur získal Tomáš Beck, so skóre 65 rán / -8. Na trojparovej jamke č. 3 si účastníci turnaja Pro Am mohli zahrať s paragolfistami Miroslavom Halmom a Adriánom Ďurčekom a prispieť do zbierky pre hendikepovaných hráčov. Vyzbieralo sa pekných 1918 eur.

Golfistov prišiel pozdraviť aj strieborný medailista z OH v Tokiu a víťaz Penati Slovak Open z roku 2019 – Rory Sabbatini, ktorý nielen amatérom, ale aj profesionálom rozdal zopár vzácnych rád.

Na najväčšom medzinárodnom golfovom turnaja v roku u nás – Penati Slovak Open sa zúčastnilo 65 golfistov, z toho rekordných 12 amatérov. Po prvom dni bola na líderskej pozícii dvojica českých hráčov – Aleš Kořínek a obhajca titulu z roku 2020 – Ondřej Lieser, ktorí zahrali fantasticky pripravené ihrisko Legend za 4 rany pod par. O jeden úder zaostávali ďalší dvaja Česi – Štepán Danek a Filip Mruzek.

Aleš Kořínek pred druhým, finálovým kolom vedel, že zdolať Ondřeja Liesera bude mimoriadne náročná úloha. „Aleš Kořínek: „Keď Ondro začne hrať dobre, tak je nezdolateľný. Môžem ho zdolať dobrou hrou, alebo sa môže zdolať on sám. Ale nie je to iba o Ondrovi a o mne, za nami sú ďalší dobrí hráči, takže samozrejme v druhom kole musím hrať kvalitný golf a pokúsiť sa vyhrať.“

 

Najlepším slovenským zástupcom bola profesionálka Anika Bolčíková, ktorá zahrala prvé kolo v pare. Anika, ktorá sa popri vrcholovom golfe súťažne venuje aj bikiny fitness priznala, že si príliš nepočítala skóre a po 18. jamke žila v domnienke, že zahrala jednu ranu nad par. Anika Bolčíková: „Koniec mi príliš nevyšiel, na to, že som mala počas kola už aj skóre -4, ale aspoň ten celkový par ma tak spätne potešil.“

Víťazom 6. ročníka Penati Slovak Open sa napokon premiérovo stal Aleš Kořínek. Český golfista si udržal líderskú pozíciu po prvom dni aj v druhom kole, keď dosiahol celkové skóre 7 rán pod par. O jeden úder zdolal krajanov Štepána Daneka a „spolulídra“ z prvého dňa, olympionika Ondřeja Liesera. Kořínek si okrem trofeje vybojoval divokú kartu na turnaj Swiss Challenge Tour a odniesol si prémiu 10 tisíc eur. Aleš Kořínek: „Nech si hovorí kto chce čo chce, tie peniaze pomôžu nám všetkým, kto ich vyhráme. Mne pomôžu veľmi na zimu a som rád, že sa mi to podarilo, pretože naozaj mi to uľahčí situáciu. Samozrejme, je to veľký turnaj, čo sa týka prestíže a pre mňa je to veľmi cenný titul.“

 

Najlepším slovenským zástupcom bola nielen po prvom, ale aj po druhom kole Anika Bolčíková, ktorá s tromi údermi pod par obsadila zdieľané 6. miesto. V jednej fáze bola dokonca so skóre -5 na líderskej priečke, no doplatila na nedostatok skúseností. Napriek tomu pre ňu účasť v TOP 10 znamená veľa. Anika Bolčíková: „Do turnaja som išla s pokorou a sama som nevedela, čo mám očakávať. Vytúžený výsledok bol TOP 5, to sa bohužiaľ nepodarilo, no ja som spokojná. Je to jeden z mojich najväčších úspechov v profesionálnej kariére.

Foto / Zdroj: Martin Žilka / golfslovakopen.sk